/ ساختار سازمانی / معاونت فرهنگی - دانشجویی / قرآن و عترت

قرآن و عترت

        

                                                                          

   

کارشناس  کانون قرآن و عترت : سعید جولایی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی

تماس با کانون:

شماره تلفن:08432228216

آدرس: ایلام - بلوار دانشجو - دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام - بلوک یک(1) معاونت دانشجویی و فرهنگی -کانون قرآن و عترت- صندوق پستی 447

پست الکترونیکی: farhang.k95@gmail.com

لینک معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی 

http://farhangi.iau.ir 

جدید جدید جدید

(( شیوه نامه مسابقات ، جشنواره، نمایشگاه بین المللی 

 عملکرد کانون قرآن و عترت در یک نگاه 

عناوین ممهترین فعالیتهای کانون قرآن وعترت 

حوزه مسابقات ( مسابقات سراسری قرآن و عترت در دو بخش کتبی وشفاهی-طرح رمضان بهار قرآن) 

حوزه جشنواره  هنری ، ادبی ، پژوهشی با موضوعات دینی ، فرهنگی و اجتماعی

حوزه برگزاری  کارگاه ها آموزشی و تخصصی بخشنامه ها و آیین نامه های کانون قرآن وعترت 

دانلود آیین نامه مسابقات سراسری قران و عترت

دانلود شیوه نامه جشنواره فرهنگی هنری ادبی

دانلود فرم طرح تحقیقاتی 

بخشنامه  طرح ماندگار  فرهنگی

بخشنامه شیخ طبرسی 

آیین نامه ارتقای مرتبه علمی اعضای هیات علمی 

طرهای فرهنگی ارسالی در قالب (( طرح ماندگار علم در محضر قرآن)) 

گزارش عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگی 95-92

فایل پاورپوینت گزارش عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگیبرنامه و مسابقات فرهنگی  درحال اجرا

مسابقه غیر حضوری (( اگر من مدیر فرهنگی بودم چکار می کردم)) 

مسابقات سراسری قرآن و عترت 

جشنوار هنری ، ادبی ، پژوهشی با موضوعات دیمی ، فرهنگی و اجتماعی 

طرح ماندگار ( علم درمحضر قرآن )لینک کانال کانون قرآن و عترت  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام


https://t.me/joinchat/AAAAAD__BSBVvIWdvPJ0lg برگزاری کارگاه آشنایی با تفسیر سوره مبارکه حمد (( رمضان بهار قران))

 دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با خانواده تکاور شهید محمد قاسم بابایی

هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با حضور در منزل تکاور شهید محمد قاسم بابایی ضمن دیدار با خانوده این شهید گرانقدر بر ادامه راه شهدا تاکید کردند.

در این دیدار که  شهریار عباسی دبیرهیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام ، حجت الاسلام مهدی همتی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام ، عادل نوروزی رئیس دبیرخانه هیات امنای استان ایلام و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند، رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی گفت: جامعه دانشگاهی به عنوان پیشقراول جبهه فرهنگی انقلاب وظیفه دارد در همه حال به تکریم شهدا و خانواده های آنان بپردازد.

حجت الاسلام مهدی همتی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام  و مسئولان آن قدرشناس شهدا و خانواده های آنان هستند و تکریم و دیدار با خانواده های معزز شهدا از اولویت های این دانشگاه است.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد ایلام نیز گفت: شهدا جان دادن و شهید شدند تا ما امنیت و آسایش داشته باشیم و برماست برای حفظ امنیت و آسایش کنونی ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

نصرت اله حیدری تصریح کرد: دیدار با خانواده های شهدا یکی از برنامه های محوری دانشگاه آزاد اسلامی است و این دیدارها باعث تقویت روحی مسئولان دانشگاه و عمل به توصیه های امام (ره) و مقام معظم  رهبری است .

فرازهایی از وصیت­نامه شهید محمد قاسم بابایی :

آخرین روزی که می ­خواست به جبهه برود، به مادرش خطاب کرد : « اگر پیام آوردند که من شهید شدم باید شجاعت و مقاومت یک مادر شهید را داشته باشی که بهترین هدیه را برای معبودش می دهد. مادرجان  شیون و زاری نکن ». پیام شهید به خواهرانش: « شما را سفارش می­ کنم که بعد از شهادتم از بانوی شیرزن کربلا حضرت زینب (س) درس بگیرید که چگونه بعد از شهادت امام حسین(ع) رسالت او را انجام داد.

شهید بابایی همواره می­ گفت که ایلام برایم کوچک است و هوای جبهه با سنگرهایش وسعتی به بزرگی دنیا دارد. در آن جاست که انسان به معجزات خداوندی و امدادهای غیبی پی می­برد و زیباترین عبادت ها و شکرگزاری ها از پروردگار می­ شود.

این شهید بزرگوار در حالی که 6 ماه به اعزامش به خدمت سربازی مانده بود داوطلبانه خود را جهت دفاع از کیان مقدس جمهوری اسلامی به جبهه ­های نبرد حق علیه باطل شتافت و پس از آموزش در تیپ تکاور ذوالفقار عازم جبهه های غرب کشور (گیلانغرب شیاکو) شد  و سرانجام در عملیات بیت المقدس (فتح خرمشهر) به خیل همرزمان شهیدش پیوست روحش شادو یادش گرامی باد.

 خودباوری و مقاومت ازعوامل اصلی فتح خرمشهر بود

به مناسبت گرامیداشت فتح خرمشهر، و به همت بسیج دانشجویی حوزه شهید آوینی دانشگاه آزاد ایلام، نشست روشنگری "روز خودباوری مقاومت و آزادگی" با سخنرانی معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان در دانشگاه آزاد برگزار شد.

"سرهنگ جمال شاکرمی"معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در این نشست با تبریک سالروز فتح بزرگ خرمشهر، گفت: خرمشهر ، یعنی بستن سربند یا فاطمه و یاحسین و رفتن تا کربلا، خرمشهر یعنی واژه واژه عرفان، یعنی جایی که تو هرگز بعد از عبور از معابرش، خاک های چادرت را نمی تکانی! خرمشهر، یعنی دفتری پر از شهامت و شهادت که مردان واقعی، داستان ایستادگی ملتی را با خون خود نوشتند و با فریاد الله اکبر امضا کردند.
 
شاکرمی افزود: خرمشهر با تلاش جهادی و مشقت های زیادی آزاد شد. قطعا این پیروزی با جانفشانی جوانان عاشورایی که از تمام وجود خود گذشتند تا حتی یک وجب از خاک مملکت به دست بیگانه نیفتد و خداوند با امداد غیبی خود نصرت را به ما عطا کرد.
 
وی گفت: عملیات بیت المقدس به راستی حرکتی بزرگ برای کوتاه کردن دست مستکبران از کشورهای اسلامی بود، و فتح خرمشهر تنها با زیرپا گذاشتن حس خودخواهی، برانگیختن حس دیگرخواهی، جهاد گری در عرصه دفاع و مدیریت عاشورایی ملت ایران و رهبری مقتدرانه امام شهیدان توانست صورت گیرد.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان گفت:خرمشهر فقط خرمشهر است و بس. شهری که برادران و پدران و همسران شهید ما رفتند تا او برای ما بماند. برای همیشه تاریخ قسمتی از خاک ایران بماند.
 
 
وی دانشجویان را به خواندن کتاب"دا" نوسینده خانم زهرا حسینی سفارش کرد و گفت: کتاب دا که همت و شجاعت روزهای جنگ را برای ما تداعی می کند کلماتی چون: همیت، شجاعت، ایستادگی، خلوص شهادت طلبی، ایمان، ایثار و در یک کلمه آزادگی و ایرانی بودن را در وجود خواننده اش زنده می کند و این نشان از حضور حماسی زنان ایرانی در دفاع از خاک وطن بود و این یعنی خودباوری و حضور همیشگی در صحنه که نشانه انقلابی بودن و تأثیرگذاری زنان مسلمان ماست.

 

تجدید مثاق با آرمان های امام و شهدا در سالروز فتح خرمشهر

همزمان با سوم خردماه سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان ، هیات رئیسه ، اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یلام با حضور در گلزار شهدای گمنام شهر ایلام با آرمان های بلند امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: گرامیداشت یاد و خاطره آزاد سازی خرمشهر، این شهر را نماد استقامت و پایداری ملت ایران تبدیل کرده است .

وی گفت: همانطور که امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد زیرا رزمندگان ما با اعتقاد و ایمان و روحیه شهادت طلبی و حداقل امکانات بر دشمن پیروز شدند.

دکتر عباسی بر حفظ و گرامیداشت این ایام تاکید کرد و گفت باید این فرهنگ به نسل های بعد منتقل شود و راه نجات ما حفظ این فرهنگ است.

این مراسم به همت معاون دانشجویی فرهنگی و بسیج دانشجویی واحد ایلام برگزار شد.

 استاد فرهیخته حضرت حجت الاسلام و المسلمین

جناب آقای دکتر ابراهیم کلانتری

خبر انتصاب آن جناب به عنوان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی  نوید بخش آینده ای روشن در عرصه باورهای دینی و ارزشی نظام جمهوری اسلامی است . با تقدیم تبریک صمیمانه ،از خداوند بزرگ مسئلت داریم که در این مسئولیت خطیر شاهد توفیقات روز افزون حضرتعالی و اعتلای اخلاق ، فرهنگ و تعمیق ارزشهای والای اسلامی باشیم.

 

 نصرت اله حیدری

معاون دانشجویی و فرهنگی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

 استاد ارجمند

جناب آقای  دکتر رضا نصیری

انتصاب شایسته آن استاد فرهیخته را به سمت مدیرکل فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه آزاد اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند منال توفیق روز افزون تان را در پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه آزاد اسلامی مسئلت داریم

 

نصرت اله حیدری

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

 استاد ارجمند

جناب آقای  دکتر علیرضا منادی سفیدان

انتصاب شایسته آن استاد فرهیخته را به سمت معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند منال توفیق روز افزون تان را در پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه آزاد اسلامی مسئلت داریم

 

نصرت اله حیدری

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

 استاد گرامی

جناب آقای  دکتر صالح اسکندری  

انتصاب شایسته جنابعالی به سمت سرپرست سازمان چاپ ، انتشارات و امور رسانه های  دانشگاه آزاد اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند منال توفیق روز افزون تان را در پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه ازاد اسلامی مسئلت داریم

 

نصرت اله حیدری

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

 
برگزاری بیست و دومین دوره مسابقات قرآن عترت مرحله واحدی ( مقدماتی ) بخش شفاهی 

 

برگزاری مسابقات قرآن و عترت مرحله مقدماتی در واحد ایلام

بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت مرحله  مقدماتی در بخش شفاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که در  سه حوزه اساتید، کارکنان و دانشجویان در رشته های حفظ، قرائت و اذان برگزار شد 40 نفر از اعضای هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان شرکت کردند و نفرات برتر به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد ایلام هدف از برگزاری این مسابقات را اشاعه فرهنگ قرآنی،  اندیشه اسلامی  و ترویج سبک زندگی اهل بیت و آشنا کردن خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی  بویژه داشجویان با سیره معصومین و فرهنگ غنی قرآنی و اسلامی دانست.

نصرت اله حیدری بیان کرد: توجه به مسائل قرآنی از اولویت های مهم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی است.

نتایج این دوره از مسابقات قرآن و عترتمسابقه عکس نوروزی با موضوع (( طبیعت و معنویت))
 

ضمن تبریک سال نو خدمت اساتید، کارکنان و دانشجویان گرامی 
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به مناسبت فرا رسیدن بهار و سال نو مسابقه عکس نوروزی در فضای مجازی (تلگرام) با عنوان《طبیعت و معنویت》برگزارمی کند. لذا از علاقمندان دعوت بعمل می آید در صورت تمایل تصویر انتخابی خود را ( حدکثر ۳ اثر) با ذکر نام و نام خانوادگی و نام محل اخذ عکس به آدرس آی دی(@saeed_j58 ) ارسال نمایند.

به برگزیدگان آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

 

 اکران فیلم (( هنگامه )) اولین فیلم داستانی با موضوع مدافعان حرم

زمان : دوشنبه 16/ اسفند /95 ساعت 10 صبح 

مکان : سالن آمفی تئاتر دانشگاه 

جهت تهیه بلیط به دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام - بلوک 1 -  معاونت دانشجویی و فرهنگی -کانون دانشجویی قرآن و عترت مراجعه نمائید.برگزاری نشست هم اندیشی قرآنی توسط کانون دانشجویی  قرآن و عترت واحد

 برگزاری مسابقه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران کارکنان دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایلام 

به مناسبت  گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی  و یوم الله 22 بهمن ماه 

منتخبان این مسابقه

1- جناب آقای حجت پور رحیم

2- جناب آقای محمد حسین صالحی 

4- جناب آقای عباس فهمی شرکت هیات رئیسه ، اساتید ، کارکنان دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایلام  در راهپیمایی 22 بهمن ماه 1395برگزاری جشن بزرگ انقلاب به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و یوم الله 22 بهمن ماه دیدار با خانواده معظم شهدا ( شهید اسداله شیرخانی )برگزاری مسابقه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ماه  ((ویژه کارکنان واحد ))

دانلود فایل کتاب قانون اساسی

 

 در اولین روز از دهه مبارکه فجر/  تجدید میثاق با آرمان های بلند شهدا

در اولین روز از یوم الله دهه مبارکه فجر هیات رئیسه ، اساید ، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با حضور در مزار شهدای گمنام شهر ایلام و نثار گل و عطر افشانی قبور مطهر،  با آرمان های بلند شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در حاشیه این مراسم گفت: بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و خاطره امام راحل و شهدای جنگ تحمیلی  و تبیین آن برای نسل جوان کشور در شرایط کنونی لازم  و ضروری است.

شهریار عباسی تصریح کرد :  نسل جوان ما و علی الخصوص دانشجویان باید به عنوان آینده سازان ایران اسلامی  ادامه دهنده راه امام و شهدا باشند و جهاد در سنگر علم و رساندن ایران اسلامی به قله های رفیع علمی جهان خواسته امام و شهدا بود.

وی بیان کرد:  اقتدار کنونی ایران اسلامی حاصل تلاش دانشمندان و دانشجویانی است که دل در گرو ایرانی آباد و پیشرفته دارند و اگر ما در بحث هسته ای ، نانو، هوا فضا و ... حرفی برای گفتن در سطح جهان داریم مرهون تلاش دانشگاهها کشور است .

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی مردمی است که با کمک مادی و معنوی حضرت امام و یار دیرین ایشان آیت الله هاشمی رفسنجانی شکل گرفت و نقش این دانشگاه در توسعه علمی کشور کم نظیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی و شاهکار فرهنگی و علمی انقلاب اسلامی است که با تربیت نیروی متعهد و متخصص مورد نیاز کشور نقش آفرین بوده است.

عباسی گفت: این دانشگاه همواره محلی برای نشر آرمانهای بلند امام راحل و منویات مقام معظم رهبری بوده است و جهت گیری علمی ، فرهنگی ، پژوهشی و ... این دانشگاه در این راستا است.

وی گفت: دهه فجر فرصتی برای تجلیل از خادمان انقلاب علی الخصوص حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یار و همراه دیرین امام و رهبری است.

 

 نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی و فرهنگی استان ایلام

معاونت  دانشجویی وفرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به منظور فراهم نمودن امکانات و آمادگی های لازم جهت برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی وفرهنگی دراواخر بهمن ماه سال جاری که به صورت سراسری درتهران برگزار می گردد ؛ نمایشگاهی با مضمون و هدف مذکور در سطح واحد برگزار نمود .  این نمایشگاه در فضایی به مساحت 50 متر مربع درسالن مطالعه دانشگاه برپا گردید. نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی و فرهنگی استان ایلام درساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخه  4/11/95 با حضور رئیس محترم واحد ، دبیر دبیرخانه هیات امنای استان ایلام ، معاونین و مدیران واحد، دبیران واعضاء کانونهای دانشجویی و فرهنگی و مسئولین تشکل ها وکارکنان فرهنگی واحد افتتاح گردیدو دستاوردهای دانشجویی و فرهنگی استان ایلام به شرح ذیل در آن ارائه گردید :

 1. پایان نامه های با موضوع رفع مسائل و مشکلات فرهنگی استان ایلام
 2. کتب اساتیدو دانشجویان واحد ایلام با موضوعات علمی و فرهنگی که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است .
 3. مقالات علمی و فرهنگی اساتید و دانشجویان واحد ایلام از سال 94 تا 95
 4. پروپوزال های مربوط به «طرح ماندگارفرهنگی» علم در محضر قرآن
 5. پروپوزال های مربوط به «طرح ماندگار فرهنگی» با موضوعات علمی و فرهنگی
 6. کتابچه «مفاخرفرهنگی استان ایلام »
 7. آثار هنری وادبی اساتیدو دانشجویان مربوط به جشنواره های قرآنی ، فرهنگی وهنری
 8. گزارش برگزاری مراسم پیاده روی اربعین و موکب های دانشگاه آزاداسلامی واحد ایلام در قالب بنر به صورت مبسوط
 9. گزارش فعالیت های قرآنی ، برگزاری کارگاه تفسیرسوره حجرات ، مسابقه حفظ و تفسیر ، مسابقات سراسری قرآن وعترت در بخش های کتبی و شفاهی به صورت بنر
 10. گزارش دستاوردهای مربوط به نماز و اجلاس سراسری نماز،مسابقه نقاشی فرزندان اساتید و کارکنان واحد با موضوع نمازو..
 11. مقالات اساتیدو دانشجویان واحد با موضوع نماز
 12. گزارش کارگاه های مشاوره دانشجویی و فرهنگی مربوط به اساتیدو دانشجویان واحد ایلام
 13. گزارش معرفی صنایع دستی استان و اثار باستانی استان و معرفی استان در دفاع مقدس
 14. گزارش فعالیت های فرهنگی ، اردوها و مراسمات
 15. معرفی و ارائه مجلات و نشریات منتشر شده مربوط به کانونهای فرهنگی ، دانشجویی و تشکل ها
 16. گزارش های فرهنگی و دانشجویی فعالیت های صورت گرفته در قالب چندین استند
 17. اختصاص قسمتی از نمایشگاه به واحد های ایوان ، دره شهر و مراکز دهلران ، آبدانان و مهران که آثار آنها در قالب بنرجهت گزارش فعالیت ها و آثار و صنایع دستی ، و آثار هنری و فرهنگی جشنواره دینی ،پژوهشی می باشد .

                  

             

                  

               

                  

                     

                فراخوان پذیرش واحدهای فناور صنایع فرهنگی . از طرف ((معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و مرکز رشد واحدهای فناور))مراسم گرامیداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهر ایلام با حضور آیت الله لطفی نماینده ولی  فقیه و امام جمعه ایلام ،  مهندس مروارید استاندار ایلام ،

ریاست و معاونین دانشگاه  ، اساتید ، کارکنان و دانشجویانسومین  جلسه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام در مورخ 95/9/18 در خصوص برگزاری نمایشگاه دستاوردهای  دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی

 در محل دفتر معاونت برگزار گردید.

 


 دومین جلسه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام در خصوص برگزاری نمایشگاه دستاوردهای  دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی   مسابقه غیر حضور معاونت دانشجویی وفرهنگی با عنوان (( اگر من مدیر فرهنگی بودم چکار می کردم ))

 

 فراخوان جشنواره آثار هنری دانشجویان 

  

قابل توجه کلیه همکاران

        بدین وسیله مراتب سپاس و قدردانی خود را ازتلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه کلیه همکاران بزرگوار وخدوم دانشگاه درحوزه های مختلف ( ریاست ، فرهنگی ، دانشجویی ، روابط عمومی ،آموزشی ، اداری ، مالی ، پژوهشی ، حراست ، عمرانی، انتظامات ، تداراک، خدمات و ....  )که ما را درزمینه پیشبرد اهداف معاونت دانشجویی و فرهنگی یاری نموده اند تقدیم می دارم.

از درگاه ایزد منان دوام عزت و سلامت، تداوم حضور و تاثیر آن بزرگواران را در راستای دستیابی به اهداف عالیه دانشگاه و ارتقای کیفیت  برنامه های معاونت دانشجویی و فرهنگی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام را مسئلت دارم.

 

با احترام

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی  ایلام

 اولین جلسه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام در خصوص برگزاری نمایشگاه دستاوردهای  دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی   

 جشن میلاد رسول اکرم (ص) و هفته وحدت 22/آذر /95

با حضور حجت السلام و المسلمین لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و مسئولین دانشگاه ، اساتید ،  کارکنان و دانشجویان گرامی 

در این مراسم از فعالان امر انتظار و نیمه شعبان و برگزیدگان  مرحله واحدی جشنواره هنری ، ادبی ، پژوهشی سال 95-94 تقدیر بعمل آمد.

متن گزارش  این مراسم 

 

 برگزاری مراسم 16 آذر (( روز دانشجو )) با حضورجناب آقای  دکتر محمد حسن اصغر نیا عضو محترم شورای راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولین محترم واحد  ،

اساتید ، کارکنان دانشجویان گرامی برگزاری کارگاه آموزشی در مورخ 15/آذر /95 با موضوع (( حقوق فرهنگی )) با حضور دکتر محمد حسن اصغری نیا عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و عضو محترم شورای راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ،دکتر حیدری  معاونت محترم دانشجویی وفرهنگی  ، دکترانور  یدالهی مدیرگروه محترم حقوق و اساتید و دانشجویان ارجمند گروه حقوق 

 

حقوق فرهنگی مراسم  تجدید میثاق تشکل های اسلامی سیاسی و کانونهای فرهنگی - دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با شهدای گمنام برگزاری کارگاه آموزشی(( آشنایی با بخشنامه ها و آیین نامه ها)) معاونت دانشجویی و فرهنگی  در حوزه فرهنگی در مورخ1395/9/1

 


((تصاویر مربوط به  اهدا جوایز به برگزیدگان مسابقات ، برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت  ))

 

 

  

((تصاویر مربوط به برگزاری و صدور کارگاها))

گارگاهای برگزار شده توسط کانون قران و عترت

1- تفسیر سوره مبارکه واقعه   24 ساعت

2- تفسیر سوره مبارکه حدید 16 ساعت

3- تفسیر سوره مبارکه فرقان 16 ساعت

4- تفسیر سوره مبارکه حجرات 32 ساعت

5-روخوانی قرآن کریم 1 ---- 8 ساعت

6-روخوانی  قرآن کریم 2 ---- 8 ساعت

7- روخوانی  قران کریم3----8 ساعت

8 آشنایی با زندگی و سیره علما و اسوه های اخلاق و  عرفان   8 ساعت

9-سلسه دروس اخلاق اسلامی 

10- برگزاری کارگاه روش مطالعات فرهنگی با ((همکاری کانون اندیشه اساتید گروه علوم اجتماعی واحد))

 

 

 


 ((طلاعیه شماره 1))

قابل توجه اساتید ، کارکنان و دانشجویان ارجمند

مسابقات سراسری قرآن و عترت با جوایز ارزنده

و اهداء 2 دو نمره به دروس عمومی دانشجویان

در بخش های (کتبی و شفاهی )

کتبی:  کتابخوانی شامل رشته های :

اساتید :(زندگی 14 معصوم تفسیر سوره حمد- نهج البلاغه ترجمه انگلیسی قران کریم )

کارکنان: ( ادعیه و زیارات ترجمه فارسی قرآن کریم نهج البلاغه)

دانشجویان: ( نماز - نهج البلاغه احکام خواهران و برداران زندگی 14 معصوم زندگانی پیامبر (ص) تفسیر و ترجمه قرآن کریم- حفظ و ترجمه زیارات)

شفاهی :   حفظ قرائت- ترتیل قرآن کریم

از علاقه مندان دعوت بعمل می آید جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به کانون قرآن و عترت دانشگاه ساختمان اداری بلوک یک(1) طبقه همکف مراجعه نمایند.

لینک آیین نامه مسابقات سراسری قرآن و عترت

 

دانلود آیین نامه مسابقات سراسری قران و عترت

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

 (( اطلاعیه شماره 2))

قابل توجه اساتید ، کارکنان  و دانشجویان ارجمند

جشنواره آثار هنری ، ادبی ، فرهنگی وپژوهشی

در بخش های مختلف

هنری :   نقاشی ، خطاطی ، تذهیب ، معرق ، منبت ، نقاشی خط ، عکاسی ، طراحی پوستر ، انیمیشن ، پویا نمایی، فیلم کوتاه ، نماهنگ ،سیاه قلم و ....

ادبی  :   شعر ، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و ..

فرهنگی و پژوهشی:  مقاله نویسی، تحقیق ،پایانامه ، وبلاگ نویسی و ...

از علاقه مندان دعوت بعمل می آید جهت ثبت نام  تحویل آثار و کسب اطلاعات بیشتر به کانون قرآن و عترت دانشگاه ساختمان اداری بلوک یک(1) طبقه همکف مراجعه نمایند.

لینک جشنواره آثار هنری ، ادبی ، فرهنگی وپژوهشی با موضوعات دینی ، فرهنگی ، اجتماعی

دانلود شیوه نامه جشنواره فرهنگی هنری ادبی

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام 

 (( اطلاعیه شماره  3))

 

قابل توجه اعضاء محترم هیأت علمی واحد

  با توجه به اجرای طرح ماندگار فرهنگی با عنوان (( علم در محضر قرآن )) ازاعضای محترم هیات علمی متخصص در رشته های تخصصی غیر از علوم قرآن وحدیث اعم از رشته های((فنی ومهندسی ،پزشکی ،علوم پایه وتجربی،علوم انسانی وهنر)) که دارای مطالعات وآثار تالیفی شامل (مقاله، کتاب وپایان نامه،نرم افزار و...) درموضوعات قرآنی مرتبط با حوزه تخصصی خویش می باشند، دعوت بعمل می آید یک نسخه ازآثار خود به همراه (cd  فایل مربوط به آثار) خود به معاونت دانشجویی وفرهنگی(( کانون قرآن و عترت)) تحویل نمایند .

لازم بذکر است که آثار مربوطه از طریق این معاونت به پژوهشکده مطالعات میان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال خواهد شد.

 

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام(( اطلاعیه شماره 4))

 

قابل توجه اساتید ، کارکنان ، دانشجویان گرامی

 به اطلاع می رساند در صورتی که  کتاب ، مقاله  و یا پژوهشی با موضوع (دینی ، ادبی ، فرهنگی ، اجتماعی ) دارند جهت شر کت در نمایشگاه دانشگاه  آزاد اسلامی که در بهمن ماه سال جاری در تهران دایرمی باشد حداکثر تا تاریخ 95/9/30 تحویل معاونت دانشجویی و فرهنگی  واحد  ( بلوک یک -کانون قرآن و عترت) نمایید.

 

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

 

 ((اطلاعیه شماره 5))

فراخوان آثار فرهنگی ، هنری

جهت حضوروشرکت در نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی  در زمینه های :

1- آثار مکتوب و غیر مکتوب مربوط به حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، دینی و هنری از جمله صنایع دستی ، نقاشی ، هنرهای تجسمی و ....

2- افراد صاحب ایده های مرتبط با اقتصاد فرهنگ و همینطور فعالیتهای مذکور با قابلیت تجاری سازی

3- افراد  فعال در حوزه دانش بنیان

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتروارائه آثار خود به دفتر معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام مراجعه نمایند. 

((به آثار برتر جوایز نفیس و ارزنده ای تعلق می گیرد.))

معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 برگزاری محفل انس باقرآنبرگزاری مراسم سوگواری شهادت امام سجاد (ع)

 

 


میزان بازدید: 2163   امتیاز این صفحه: 0

عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 938    ديروز: 1386    اين ماه: 9388    تاکنون : 523358