ایران 40 سال در مقابل همه فشارها و هجمه‌ها مقاومت کرده است

کد خبر: 914 تاریخ انتشار: 1397/11/23
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی تعداد مقالاتی که در ایران برای مجلات خارجی ارسال می‌urشد، کمتر از هزار مقاله بود، اما اکنون این عدد به بیش از 40 هزار مقاله رسیده و جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را در این زمینه می‌زند.
image
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی تعداد مقالاتی که در ایران برای مجلات خارجی ارسال می‌urشد، کمتر از هزار مقاله بود، اما اکنون این عدد به بیش از 40 هزار مقاله رسیده و جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را در این زمینه می‌زند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی در آیین افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر نمکی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران این دو نهاد برگزار شد، گفت : ایران به عنوان کشوری که از 200 سال پیش (دوره فتحعلی شاه) از دست صاحبان خود خارج شده بود و در دست بیگانگان قرار گرفت، مساحت آن از دو میلیون و 600 هزار مترمربع به یک میلیون و 600 هزار مترمربع در اواخر دوره پهلوی کاهش یافت و یک میلیون متر مربع از وسعت کشور در این 200 سال کاسته شد و 17 شهر قفقاز، بخارا، هرات، قندهار، بلوچستان، آرارات، بحرین و اروندرود همه مناطقی هستند که در این دوران از ایران جدا شدند.

وی ادامه داد: در زمان حکومت رضا شاه نخست وزیر عراق به ایران آمد و از او خواست که شط العرب را به عراق بدهند و او هم این آبراه مهم را حاتم بخشی کرد و قرارداد 75 در واقع حاتم بخشی رضا پهلوی را برگرداند.

دکتر ولایتی با اشاره به وقوع دو جنگ جهانی و نقش ایران در آن گفت: کشور پس از جنگ اول جهانی به دو قسمت تقسیم شد که شمال ایران در دست روسها و جنوب کشور در دست انگلیسی ها قرار گرفت و حکومت وقت دولت را در قصر شیرین یعنی مرز عثمانی تشکیل داد و جایی وجود نداشت که دولت مرکزی در آن تشکیل شود.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: ایران با توجه به اینکه در جنگ دوم جهانی اعلام بی طرفی کرده بود، باز هم مورد اشغال قرار گرفت و می خواستند آذربایجان و کردستان را از ایران جدا کنند، آخرین قسمتی که به اقرار دست نشاندگان بیگانگان یک نمونه برجسته است، می توان به 26 دی ماه 1357 اشاره کرد که سفیر آمریکا در تهران به محمدرضا پهلوی گفت که دیگر مصلحت نیست در تهران باشد و بهتر است که برود و حکومت را به بختیار بسپارید که این موضوع به نقل از محمدرضا پهلوی در کتاب «پاسخ به تاریخ» به صراحت آمده است.

وی ادامه داد: محمدرضا پهلوی از آمریکایی ها گله می کنند که با توجه به خدماتی که به آنها داشته و در کنگو، ویتنام و ظفار نیرو اعزام کرده بود و از آخرین تولید نفت که در زمان شاه 6 میلیون و 300 هزار بشکه بود، 5 میلیون بشکه را به کنسرسیوم هفت خواهران نفتی می فروخت و در ازای آن از آمریکا اسلحه دریافت می کرد، باز هم او را کنار زدند و از او خواستند ایران را ترک کند.

دکتر ولایتی تاکید کرد:هر کس می خواهد بداند که دستاورد انقلاب اسلامی چه بوده پاسخ این است که انقلاب اسلامی، ایران را به صاحبان اصلی یعنی مردم برگرداند.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اکنون چون کشور به دست صاحبان اصلی خود رسیده است، دشمنان می خواهند ایران به دست عمال و دست نشاندگان آنان برگردد و مانند برخی کشورها که ترامپ درباره آنها گفته بود که صاحب نفت هستند تا زمانی که نفت دارند، باید مانند گاو شیرده، آنها را دوشید و زمانی که نفتشان تمام می شود، باید ذبحشان کرد و این موضوعی است که به صراحت اعلام کرد و آمریکایی ها با سیاست های خود می خواهند ایران هم باز در اختیار آنها قرار گیرد.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته در برابر تمامی هجمه ها ایستادگی کرده و ان شاءالله به کوری چشم دشمنان باقی و مقتدر خواهد بود، چرا که ایران کشوری با 10 هزار سال تاریخ فرهنگی است و تعداد کشورهایی که دارای تاریخ پیوسته فرهنگی هستند، به تعداد انگشتان یک دست هم نیست و رمز ماندگاری ما، همین پیوستگی فرهنگی است.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: ایران دارای سابقه دیرینه ای است، بنابراین پیشرفت های چشمگیر ایران در حوزه های مختلف علمی از جمله پزشکی عجیب نیست، تا قبل از انقلاب تعداد مقالاتی که در ایران برای مجلات خارجی ارسال می شد، کمتر از هزار مقاله بود، اما اکنون این عدد به بیش از 40 هزار مقاله رسیده است و جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می زند و این پیشرفت بی جهت حاصل نشده است.

وی در پایان گفت: ما با توکل به خدا و تکیه بر توان ملی پیش رفته و پیش خواهیم رفت و به کوری چشم دشمنان امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم و این کشور ماندگار است، چرا که آمریکایی ها 240 سال بیشتر سابقه ندارند و از هر نمادی استفاده می کنند تا بگویند دارای تاریخ هستند، اما ایران در همه مناطق خود دارای تاریخ علم و فرهنگ است و استعداد جوانان ما به گونه ای است که می توانند ایفا کننده نقش اول در منطقه و جهان باشند.

برچسب‌ها : انقلاب اسلامی - دانشگاه آزاد اسلامی - دکتر ولایتی

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 885    ديروز: 2135    اين ماه: 10676    تاکنون : 2605971