اعلام آمادگی کشورهای منطقه برای بهره‌گیری از الگوی مدارس سما

کد خبر: 892 تاریخ انتشار: 1397/11/3
رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما بهره ببرند.
image
رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما بهره ببرند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی تشکیلاتی مدیران استانی دبیرستان‌های سما کل کشور در محل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: بدون تردید دوره‌های پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان اهمیتشان در ساختن شخصیت آینده نوجوانان و جوانان مهمتر از دانشگاه است، لذا مسئولیت شما در تربیت نسل آینده بسیار مهمتر از مسئولان دانشگاه است.

دکتر ولایتی ادامه داد: 800 واحد آموزشی در مقاطع پیش دبستان تا دبیرستان در سراسر ایران در اختیار داریم که ظرفیت عظیم و خوبی است و در تاریخ آموزش و پرورش ایران سابقه نداشته یک مجموعه غیردولتی این میزان ظرفیت را داشته باشد.

وی افزود: سوالی که پیش می‌آید این است آیا متناسب با این ظرفیت در این سال‌ها برای تربیت نسل‌های دیروز و امروز از این امکانات استفاده شده است یا خیر؟ به نطر می رسد باید بیشتر در این جهت اهتمام داشت و در درجه اول آموزش و پرورش نیاز به یک تحول داشته که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره فرمودند.

رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تعداد واحدهای ما محدود است و دست ما بازتر است؛ پس بیاییم ما تحول را آغاز کنیم و اولین کارمان هم این باشد تا این سند تحول که 10 الی 12 سال روی آن کار شده بحث کنیم و راه را برای سایرین باز کنیم.

دکتر ولایتی تاکید کرد: اشکال کار آموزش و پرورش که می‌گوییم نیاز به تحول دارد این است که از زمان تشکیل وزارت خانه آن که در ابتدا وزارت معارف، اوقاف و صنایع مستظرفه بود؛ پایه تقلید از فرنگ، بدون توجه به داشته‌های بومی بنا شد.

رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: نکته بعدی که حائز اهمیت است اینکه آموزش معنویات در مدارس سما است که باید به نحو مناسب اجرا شود و بهترین الگوی دانش آموز هم معلم دانش آموزان است که نقش کلیدی در تربیت دانش آموز دارد.در قرآن کریم غیر از یک جا در همه جا تزکیه قبل از تعلیم آمده؛ پس اول باید تزکیه، تربیت و پروش و بعد آموزش و تعلیم باشد.

دکتر ولایتی اظهار داشت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما بهره ببرند؛ چندی پیش یکی از کاندیداهای مجلس افغانستان به عنوان رزومه خود ذکر کرده بود که فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل است این یعنی جایگاه دانشگاه آزاد به نحوی است که این اعتبار را داراست و باید این رویه تداوم داشته باشد.

برچسب‌ها : دانشگاه آزاد اسلامی - دکتر ولایتی - سما

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 990    ديروز: 3213    اين ماه: 34231    تاکنون : 2396928