دکتر طهرانچی در مراسم آغاز سال تحصیلی::

لزوم نقش آفرینی بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه منطقه ای

کد خبر: 844 تاریخ انتشار: 1397/7/21
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شعار افق 1404 دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید برای تحقق این شعار، قدرت حل مسأله را به دانشگاه برگردانیم.
image
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شعار افق 1404 دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید برای تحقق این شعار، قدرت حل مسأله را به دانشگاه برگردانیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم آغاز سال تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در واحد کاشان برگزار شد، با اشاره به اینکه منابع انسانی این دانشگاه بهترین سرمایه های آن هستند، گفت: در این مراسم نکاتی از نمایندگان دانشجویان و اساتید شنیدم که به منابع انسانی دانشگاه بیش از پیش واقف شدم.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران رشد اعجاب برانگیزی داشته است، اظهار داشت: دنیا به این موضوع اعتراف کرده که جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم، پژوهش و آموزش رشد و جهش چشمگیری داشته است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هر رشد و پیشرفتی نکات قابل ملاحظه ای دارد که اگر به آنها توجه نشود، تهدیدی برای توسعه به حساب می آید، خاطرنشان کرد: مردم کشورمان بسیار تیزهوش هستند و برای هر مسأله راه حل خلق می کنند، بنابراین نظامی که برای آموزش عالی طراحی می کنیم نباید دچار صورت گرایی شود.

دکتر طهرانچی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره پیشرفت علمی کشور، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند که پیشرفت علمی در کشور دشمن دارد و برخی افراد به این موضوع شک دارند، اما این دشمن بیرون از مرزهاست و برای اینکه پیشرفت علمی و مظهر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کنند، برخی موارد را به مردم القا می کند.

وی افزود: نمی پذیریم جریانی که مانند آفت به جان حرکت صحیح تولید علم افتاده، صرفاً یک سوء استفاده اقتصادی باشد، بلکه معتقدیم بخشی از این جریان طراحی دشمنان است تا حرکت علمی کشور را تضعیف کنند و در مقابل آن باید دقت داشته باشیم که مسیر درست پیشرفت را انتخاب کنیم.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقاله مجله نیچر که به احیای مرجعیت علمی در ایران می پردازد، گفت: این مجله که سرآمدترین مجله علمی جهان است، به این موضوع اشاره می کند که مرجعیت علمی در حال ظهور دوباره در ایران است و تنها با دو مانع اختلال سیاسی یا تحریم می توان مقابل آن ایستاد.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه نیازمند کارآمدسازی علم هستیم، بر توجه به کارآمدسازی آموزش عالی و توسعه هوشمند منطقه ای تأکید کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل آنکه در متن جامعه خلق شده، در متن توسعه منطقه نیز نقش دارد و اکنون باید بیش از گذشته در این مسیر نقش آفرینی کند، چرا که یک دانشگاه اجتماعی هستیم و برای بقای خود نمی توانیم از جامعه فاصله بگیریم، پس زمانی موضوع کمبود دانشجو تبدیل به چالش می شود که از جامعه فاصله بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید با توجه به استلزامات انقلاب اسلامی به توسعه هوشمند شهرها توجه داشته باشد، گفت: در این مسیر باید به منابع خود تکیه کنیم، چرا که دانشگاه آزاد اسلامی دارای سرمایه بی نظیر نیروی انسانی متخصص، دوره های تحصیلات تکمیلی و یک میلیون و 500 هزار دانشجوست که می تواند منشاء تحول و توسعه باشد.

دکتر طهرانچی با اشاره به شعار افق 1404 دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: امسال سال اول از هفت مرحله برای تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان است، بنابراین باید برای تحقق این شعار قدرت حل مسأله را به دانشگاه برگردانیم.

برچسب‌ها : دکتر طهرانچی - سال تحصیلی جدید - کاشان

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 785    ديروز: 2135    اين ماه: 10576    تاکنون : 2605871