اجرای طرح « شمیم معرفت» در واحد ایلام

کد خبر: 722 تاریخ انتشار: 1396/12/8
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال معرفت افزایی و بصیرت افزایی فعالان فرهنگی و دانشجویان است
image

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال معرفت افزایی و بصیرت افزایی فعالان فرهنگی و دانشجویان است

دکتر محمد میرزایی حیدری در آیین افتتاح طرح «شمیم معرفت » و در جمع دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح اضافه کرد: فرهنگ زیربنای توسعه است و توسعه فرهنگی همراه با عدالت و تداوم کار خواهد بود.

وی بیان کرد: دغدغه اخیر مقام معظم رهبری استقرار عدالت است و ایشان نگرانی‌هایی در این زمینه دارند که باید فعالان فرهنگی برای تحقق آن تلاش کنند.

وی تصریح کرد: در این راستا فعالان فرهنگی باید با بهره‌گیری از عقلانیت و معنویت به اهداف موردنظر مقام معظم رهبری برسند.

وی گفت:  مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام برای تبیین و عملیاتی کردن دغدغه‌های مقام معظم رهبری از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: در شرایط فعلی که جهان و منطقه آبستن حوادث گوناگون است لزوم هوشیاری دانشجویان و اساتید به‌عنوان افسران و فرماندهان جنگ نرم بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و با میدان‌داری  و بصیرت افزایی دانشجویان و اساتید قطعاً جنگ نرم و تمام‌عیاری که دشمن آغاز کرده است مانند گذشته  خنثی می‌شود.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: اساس خلقت انسان بر معرفت و شناخت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی همتی اضافه کرد: در قرآن کریم آمده است که ما جن و انس را نیافریدیم مگر برای عبادت که در اینجا منظور از عبادت همان معرفت و شناخت است.

وی به جنبه‌های معرفتی حضرت محمد (ص) ، حضرت زهرا و حتی بزرگان ادبی مانند سعدی و حافظ نیز اشاره کرد و گفت: دوره دانشجویی بانشاط و سرشار از خاطره است و باید دانشجویان در بحث معرفت افزایی و بصیرت افزایی بیشتر تلاش کنند.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد ایلام نیز ضمن ارائه گزارشی از طرح «شمیم معرفت» در واحد ایلام گفت: در این طرح 50 نفر از دانشجویان مشارکت دارند.

نصرت اله حیدری اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح ،  تقویت باورهای دینی و معرفتی دانشجویان است که این مهم از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری است .

وی بیان کرد: امیدوارم با انجام این طرح فضای فکری و معرفتی دانشگاه در راستای تحقق دانشگاه اسلامی و جامعه اسلامی و درنهایت تمدن بزرگ اسلامی متحول شود.

image
image
image
image
image
image
برچسب‌ها : استان ایلام - دانشگاه آزاد اسلامی - شمیم معرفت

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1457    ديروز: 4160    اين ماه: 22900    تاکنون : 2871880