دکتر فرهاد رهبر در نشست مسئولان بسیج دانشجویی مطرح:

هشدار نسبت به پدیده «نفوذ» در مجامع علمی و دانشگاهی/ پرهیز از کارهای نمایشی در دانشگاه

کد خبر: 566 تاریخ انتشار: 1396/9/8
دکتر فرهاد رهبر بر نقش نیروی انسانی در ایجاد دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی و تمدن ساز تأکید کرد و گفت: اگر دانشگاه ها دارای نیروی انسانی با تفکر انقلابی و بسیجی باشند، می توان انتظار دانشگاهی تمدن ساز و در مسیر انقلاب اسلامی داشته باشیم.
image
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه را در تراز انقلاب اسلامی و تمدن ساز قرار می دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست صمیمانه مسئولان بسیج واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

دکتر فرهاد رهبر در این نشست با تبریک آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)، گفت: امیدوارم خداوند متعال به برکت این روز عزیز به کار و جلسه ما خیر و برکت اعطا کند.

وی نشست با مسئولان بسیج را جلسه ای خوب و قابل استفاده توصیف کرد و افزود: امیدوارم نظرات دوستان که حاوی نکات ارزشمندی است، صرفاً از طریق برگزاری این جلسات به بنده انتقال نیابد، بلکه مکانیزمی فراهم شود تا ایده ها و پیشنهادات آنان به صورت سیستماتیک به اینجانب منعکس شود.

دکتر فرهاد رهبر بر نقش نیروی انسانی در ایجاد دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی و تمدن ساز تأکید کرد و گفت: اگر دانشگاه ها دارای نیروی انسانی با تفکر انقلابی و بسیجی باشند، می توان انتظار دانشگاهی تمدن ساز و در مسیر انقلاب اسلامی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه ها باید دغدغه حل مشکلات مردم را داشته باشند، اظهار داشت: در این راستا مسائل و معضلات جامعه باید در گروه های آموزشی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل به "طرح اصلی" شوند و در ادامه کار پایان نامه ها و رساله های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در همین مسیر هدایت، ساماندهی و اولویت بندی شوند.

وی در ادامه خدمت رسانی و فقرزدایی را از مسائل جدی امروز کشور دانست و افزود: با ساماندهی و سیستماتیک کردن اردوهای جهادی که توسط بسیج واحدها و مراکز مختلف در سراسر کشور برگزار می شود و همچنین بهره گیری از توان و تخصص جوانان و بسیجیان می توانیم سهم عمده ای در حل این دو معضل اساسی کشور داشته باشیم.

دکتر فرهاد رهبر ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات کشور بحث آسیب های اجتماعی است که بارها از سوی مقام معظم رهبری گوشزد شده است. دانشجویان باید با ورود به بدنه اجتماع از نزدیک نسبت به اینگونه آسیب ها شناخت پیدا کنند تا بتوانند ضمن آگاهی نسبت به کاهش آنها اقدام کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه نباید نگاهمان به اردوهای جهادی صرفاً فعالیتهای عمرانی و ساخت و ساز باشد، گفت: دانشجویان باید بتوانند از بطن اردوهای جهادی، مشکلات منطقه را شناسایی و اولویت ها را ارزیابی کنند. مسائل مناطق مختلف را کشف و با ذهن خلاق و پویای خود چاره اندیشی کنند.

وی بصیرت را مطالبه مقام معظم رهبری از همه اقشار جامعه عنوان کرد و افزود: همه افراد به خصوص دانشجویان باید نسبت به محیط اطراف، نیازهای کشور و اولویت های جامعه شناخت داشته باشند.

آتش به اختیار در مسائل فرهنگی

دکتر فرهاد رهبر آتش به اختیار در مسائل فرهنگی را موضوع جدی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید مسائل محیطی که در آن زندگی می کنیم، بشناسیم و آگاهانه و بدون ایجاد حساسیت اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه 30 هزار استاد تمام وقت و 40 هزار استاد نیمه وقت و مدعو در این دانشگاه فعالیت می کنند، گفت: این استادان نقش مهمی در پیشبرد و تحقق اهداف انقلاب اسلامی و دانشگاه تمدن ساز ایفا می کنند.

وی نسبت به رخنه پدیده «نفوذ» در مجامع علمی و دانشگاهی هشدار داد و افزود: نفوذیان ممکن است در هر جمعی ورود پیدا کنند. آنها در ظاهر خودشان را هم جنس شما معرفی می کنند و در باطن به دنبال اهداف شوم خود هستند.

دکتر فرهاد رهبر بر جذب حداکثری و دفع حداقلی نیروی انسانی با تفکر بسیجی و انقلابی تأکید کرد و گفت: باید به دنبال نیروی انسانی متعهد و متخصص با نگاه بسیجی باشید. بسیجیان نیازمند برنامه و حرکت جهادی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: یکی از راه های شناخت نیروی انقلابی و بسیجی موضوعات مشترک مثل خدمت رسانی است. وقتی افراد مختلفی به منطقه ای برای خدمت رسانی اعزام می شوند، از جمع و گروه آنان، نیروهای انسانی شاخص و متعهد کاملاً مشخص می شوند.

وی بار دیگر تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی را در تراز انقلاب اسلامی و تمدن ساز قرار می دهیم.

الگوی دفاع مقدس تبدیل به الگوی مقاومت شد

دکتر فرهاد رهبر در ادامه و خطاب به مسئولان بسیج دانشجویی گفت: باید کار را به شما جوانان سپرد، هشت سال دفاع مقدس به دست پاک ترین و بهترین جوانان کشور اداره شد؛ به طوری که جنگ تبدیل به الگوی دفاع مقدس و دفاع مقدس تبدیل به الگوی مقاومت شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز خرسندی از پایان یافتن سیطره داعش، گفت: پیروزهای اخیر که برگرفته از الگوی دفاع مقدس بود، آمریکا و استکبارجهانی را ذلیل کرد.

وی ادامه داد: باید الگوی دفاع مقدس را در عرصه های فرهنگی، علمی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به کار بگیریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فرهنگ با بخشنامه قابل اصلاح و تغییر نیست، گفت: اگر بخواهیم فرهنگ را با آیین نامه و بخشنامه تغییر دهیم، کاملاً اثر معکوس می دهد و به نتیجه نمی رسد.

از کارهای نمایشی به شدت پرهیز می کنیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به دنبال کارآمدی و ثمربخشی فعالیتهای فرهنگی، پژوهشی، علمی، اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و از کارهای نمایشی به شدت پرهیز می کنیم. جامعه از ما انتظار دارد. ما نیز باید به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز مردم و کشور باشیم.

وی با گلایه از برخی عملکردها خطاب به مسئولان بسیج دانشجویی گفت: باید انتظارات را ابتدا از خودمان بالا ببریم، سپس متناسب با آن از دیگران انتظار و توقع داشته باشیم.

مشکل اصلی کشور سوء مدیریت است

دکتر فرهاد رهبر گفت: امروز مشکل اصلی مملکت و کشور ما پول نیست، مشکل اصلی سوء مدیریت است، به طوری که در اولویت بندی مشکلات کشور، مدیریت در اولویت قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: جوانان قدر دوران طلایی زندگی خود را بدانند و از این فرصت گرانبها به نحو احسن استفاده کنند.

لازم به ذکر است در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضا نصیری مدیر کل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمد قربانی گلشن آبادی مدیر کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، داود گودرزی مسئول بسیج دانشجویی کشور و جمعی از مسئولان بسیج واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

برچسب‌ها : بسیج دانشجویی - دانشگاه آزاد اسلام - دکتر فرهاد رهبر

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 922    ديروز: 1577    اين ماه: 37058    تاکنون : 1491779