اعلام حمایت قاطع بسیج اساتید کشور از عملکرد اعضا و رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی

کد خبر: 457 تاریخ انتشار: 1396/3/20
سازمان بسیج اساتید کشور در بیانیه‌ای حمایت قاطع خود را از عملکرد اعضا و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای اصلاحات مدیریتی این دانشگاه اعلام کرد.
image

سازمان بسیج اساتید کشور در بیانیه‌ای حمایت قاطع خود را از عملکرد اعضا و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای اصلاحات مدیریتی این دانشگاه اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در بیانیه‌ای حمایت قاطع خود از عملکرد اعضا و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای اصلاحات مدیریتی این دانشگاه را اعلام کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«یکی از دغدغه‌ها و مطالبات نخبگان کشور نحوه اجرای قانون آموزش و پژوهش توامان با فرهنگ اسلامی در بستر دانشگاه‌ها می‌باشد. در دانشگاه آزاد اسلامی که مزین به نام اسلام و مولود امام راحل، معمار کبیر انقلاب اسلامی(ره) میباشد طی سال‌های اخیر با توجه به ضعف مدیریت کلان دانشگاهی و وجود خلا‌های نظارتی، چگونگی و اجرایی‌شدن این فرآیند، یکی از موارد شائبه بر‌انگیز برای نیروهای ارزشی در طول ادوار مختلف بوده است. اگر چه منکر زحمات تعدادی از مدیران خدوم و ارزشی دانشگاه و فعالیت‌های انجام شده در گسترش کمی و کیفی آن در اقصی نقاط کشور نبوده و نیستیم ولی ریشه مافیای قدرت و ثروت توانسته در پناه رانت و ضعف نظارت، این تشکیلات عظیم را ملک طلق خود بعنوان منبع عظیمی از ثروت قلمداد نموده و برخی از افراد نیز که دل در گروه نظام نداشته، آنرا به یک بنگاه اقتصادی جهت بهره‌برداری برای مقاصد سیاسی خود قرار دهند.

با توجه به لطف و عنایت خداوند منان و تدبیر مقام معظم رهبری طی ماه‌های اخیر بارقه امید در دل خیل عظیم اساتید، دانشجویان و کارکنان و سایر دلسوزان حوزه آموزش و پژوهش در کشور روشن و لازمه جراحی این تشکیلات که در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ریشه دوانده است بیشتر ملموس و با حسن انتخاب اندیشمند ارجمند جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی مقدمات قانون مداری این چرخ عظیم دانش‌اندوزی در مسیر صحیح خود قرار گرفت.

سازمان بسیج اساتید ضمن حمایت قاطع خود از عملکرد اعضای محترم هیات موسس و علی‌الخصوص رئیس محترم هیات موسس در پیگیری و اقدام انقلابی بمنظور اصلاحات مدیریتی این دانشگاه، باحمایت اساتید معزز در اقصی نقاط کشور مطالبه جدی در زمینه ریشه‌یابی، و علل این اتفاقات ناخوشایند در زمینه احتمال فساد سازمان یافته در تمام ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی، عمرانی و ... را دارد و از حوزه‌های نظارتی و قضایی به خصوص مجلس شورای اسلامی تقاضا دارد ضمن حمایت قاطعانه نسبت به انجام وظایف محوله خود در اجرای قوانین مصوب جهت ریشه‌کنی این مسائل و پیگیری اجرای مجازات قانونی مسببان آن اقدام بعمل آورند. و لازم است کلیه اعضای محترم هیات موسس و هیات امناء با جدیت از این فرصت پیش رو در جهت تحقق اهداف عالیه این دانشگاه نظیر رعایت استانداردهای آموزشی و پژوهشی و فرهنگی، تربیت نیروی انسانی و حرکت در راستای احیای تمدن اصیل اسلامی با وحدت و همدلی حمایت و کوشا باشند، تا بیش از پیش چرخ عظیم تولید علم و دانش در کنار آموزش عالی کشور در مدار حقیقی خود قرار گیرد.»

برچسب‌ها : بسیج اساتید کشور - دانشگاه آزاد اسلامی - هیات امنا

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1109    ديروز: 2016    اين ماه: 9560    تاکنون : 1105811