یادداشت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دربی امروز و درس‌های شهرآورد برای سیاستمداران

کد خبر: 306 تاریخ انتشار: 1395/6/27
حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی کوتاه، به شهراورد تهران به عنوان یک درس برای سیاستمداران ایرانی پرداخت.
image

حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی کوتاه، به شهراورد تهران به عنوان یک درس برای سیاستمداران ایرانی پرداخت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، متن این یادداشت که در صفحه شخصی دکتر میرزاده منتشر شده ، به شرح زیر است:

«امروز بازی دو تیم پایتخت است که برای مردم ما یک خاطره دوست داشتنی نوستالژیک همراه با خود دارد. دوستی از من پرسید هوادار کدام تیم هستی؟ گفتم طرفدار تیم ملی. گفت این حرف محافظه کارانه است. گفتم هر کدام که بهتر بازی کنند. گفت این هم محافظه کارانه است. گفتم راستش هر دو تیم استقلال و پرسپولیس را دوست دارم. گفت اینطور نمی‌شود. گفتم ببین هر دو تیم و طرفدارانشان سال‌هاست با هم بازی می‌کنند و طرفدارانشان هم اخلاق جانبداری از تیم‌شان را جز در موارد معدود حفظ کرده‌اند و حداقلش این است که برای جامعه ما نه تنها در تهران بلکه در سراسر ایران یک نشاط اجتماعی درست کرده‌اند که بسیار زیباست.

درست است که هر یک از تیم و منافع خودشان دفاع می‌کنند ولی این کار از هر دو طرف اخلاق مدارانه و دوست داشتنی است و خودشان را زیر مجموعه نظام ورزشی کشور می‌دانند و به آن پایبندند.

کاش احزاب و گروه‌های چپ و راست ما هم همین اخلاق حرفه‌ای را به اندازه همین هواداران پرسپولیس و استقلال حفظ می‌کردند و اینقدر برای خراب کردن یکدیگر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خط و نشان نمی‌کشیدند و متوجه می‌شدند که تیر و ترکش‌هایی که علیه هم از هر کرانه رها می‌کنند، علیه نظام و کشور کارگر می‌شود و آب هم به آسیاب دشمن می‌ریزند. کاش سیاسیون ما به قدر هواداران تیم‌های ورزشی مدارا و فتوت اخلاقی را رعایت کنند.»

حمید میرزاده - ۲۶ شهریور

برچسب‌ها : استقلال و پیروزی - سیاستمداران - شهرآورد - شهرآورد - میرزاده - میرزاده

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 626    ديروز: 2128    اين ماه: 12545    تاکنون : 2607840