مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ایجاد می شو

کد خبر: 1384 تاریخ انتشار: 1400/4/13
در راستای اجرای طرح ملی توانمند سازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال، و در راستای برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران با محوریت برنامه اشتغال فراگیر، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام و دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام جهت ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی و با هدف تحقق شعار هر دانشجو یک مهارت منعقد گردید.
image

در راستای اجرای طرح ملی توانمند سازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال، و در راستای  برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران با محوریت برنامه اشتغال فراگیر، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام  و دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام  جهت  ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی و با هدف تحقق شعار هر دانشجو یک مهارت منعقد گردید.

 این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی در راستای برآورده نمودن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه ای؛ فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی و استفاده از ظرفیت های آموزشی، پژوهشی وفناوری طرفین در راستای انجام اهداف و ماموریت های سازمانی به مدت سه سال منعقد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در آیین امضای تفاهم نامه گفت: یکی از ماموریت ها و رویکردهای اساسی دانشگاه آزاد اسلامی توسعه دانشگاههای نسل سوم ( کارآفرین) و نسل چهارم ( فناور) و مشارکت فعالانه در حوزه های اقتصادی و اجتماعی و حرکت به سمت و سوی اشتغال و کارآفرینی با هدف رفع مشکل بیکاری جوانان به ویژه  دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی است و این مسئله یکی از دغدغه های  مهم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بویژه دکتر طهرانچی ریاست این دانشگاه است وطبیعی است برای رسیدن به این هدف نیاز به همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور است.

دکتر محمد میرزایی حیدری وی بیان کرد:  دانشگاه آزاد اسلامی همواره به پژوهش مسئولانه و دخیل نمودن ارزش های اجتماعی و اخلاقی در فرایند آموزش، پژوهش و فناوری در جهت تحقق دانشگاه فضیلت مند بر اساس اسناد بالادستی توجه ویژه ای داشته است.

وی از آمادگی حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ایلام جهت ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC )، تجهیز و راه اندازی سرا های نوآوری جدید با مشارکت اداره کل فنی حرفه ای ایلام خبر داد.

مدیرکل فنی حرفه ای استان ایلام نیز گفت یکی از کلید واژه های مهم مشکلات اقتصادی کشور مسئله بیکاری است و این بیکاری به واسطه  نبود شغل نیست و دلیل اصلی آن  فقدان مهارت است و مشکل اصلی امروز جوانان نداشتن مهارت‌ لازم برای ایجاد کسب وکار است.

 علی رشیدی اضافه کرد:  سازمان فنی حرفه ای با رد شعار آموزش برای آموزش در صدد تحقق و اجرای امر آموزش برای تولید ثروت با ایجاد شغل و افزایش تولید و تبدیل تهدید بیکاری جوانان به فرصت استفاده تا از پتانسیل و نیروی جوانان درحوزه تولید و اشتغال بعنوان موتور محرک اقتصادی کشور استفاده شود.نظرات بینندگان

نام

پست الکترونیک

نظر

عبارت امنیتی

اگر قادر به خواندن اعداد نيستيد صفحه را refresh كنيد


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1434    ديروز: 2078    اين ماه: 22455    تاکنون : 3329174