تحول در آموزش عالی با تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت

کد خبر: 1382 تاریخ انتشار: 1400/4/8
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: رئیس‌جمهور منتخب در دولت جدید با تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت می‌تواند باعث رشد و توسعه و تحول در بخش آموزش عالی و دانشگاه‌ها شود.
image

دکتر محمد میرزایی‌حیدری د با تمجید از حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری، انتظار دانشگاهیان از منتخب مردم را یادآور شد و اظهار کرد: رئیس‌جمهور منتخب در بخش آموزش عالی و دانشگاه‌ها با برنامه و تلاش برای اسلامی شدن علوم انسانی و خروجی شهید چمران‌ها در دانشگاه‌ها، جدی شدن مسئله گزینش در جذب نیروهای نخبه جوان انقلابی به دلیل جایگاه حساس تعلیم و تربیت در مدارس و دانشگاه، تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت و کارآفرینی می‌تواند به تحول، رشد و توسعه این بخش کمک کند.

وی افزود: جامعه دانشگاهی به‌عنوان قشر فرهیخته جامعه از رئیس‌جمهور منتخب مردم انتظار دارد که در راستای زمینه‌سازی برای ظهور در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کند و اشتغال، مسکن، ازدواج جوانان و مبارزه با فساد و قاچاق در سال جهش تولید اولویت نخست کار خود قرار دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با ارزیابی وضعیت کنونی کشور به‌ویژه در عرصه آموزش عالی گفت: تحول در سه بخش آموزش، فرهنگ و پژوهش ضروری است. تحول در زمینه آموزش باید به این صورت باشد که رشته‌های مناطق به سمت حل‌المسائلی با رویکرد بومی‌سازی و تعالی به‌ویژه در حوزه علوم انسانی حرکت کنند.

میرزایی‌حیدری اضافه کرد: برای تحول در زمینه فرهنگی باید ظرفیت‌های هر منطقه توسط دانشگاه‌ها در راستای جنبش نرم‌افزاری موضوع و اولویت تعریف شود به‌عنوان نمونه در استان ایلام می‌توان توریسم گردشگری و اربعین‌پژوهی را نام برد. در زمینه تحول پژوهشی، می‌توان ارتباط بین دانشگاه و صنعت و کارآفرینی در قالب مراکز رشد، استارت‌آپ‌ها و صنایع کوچک در راستای رونق و جهش تولید با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه اسناد بالادستی تهیه و تدوین کرد.

وی تشریح کرد: رئیس‌جمهور منتخب می‌تواند با تکیه به تولید و توان داخلی، فعال کردن دیپلماسی اقتصادی برای کشورهای همسایه در منطقه توسط وزارت خارجه، کاهش مالیات ۲۵ درصد در راستای رفع موانع تولید، مبارزه با واردات بی‌رویه کالاهای مشابه و مبارزه با قاچاق برای رونق تولید، ساده‌زیستی مسئولان و از جنس مردم و با مردم بودن مسئولان و عدالت در پرداخت حقوق برای رفع موانع در مسیر رشد کشور گام بردارد.نظرات بینندگان

نام

پست الکترونیک

نظر

عبارت امنیتی

اگر قادر به خواندن اعداد نيستيد صفحه را refresh كنيد


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1397    ديروز: 2078    اين ماه: 22418    تاکنون : 3329137