دکتر مهدی عباسی رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی:

هیچ بهانه ای برای عدم شرکت در امتحانات آنلاین پذیرفته نیست

کد خبر: 1379 تاریخ انتشار: 1400/4/8
دکتر مهدی عباسی رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی
image

دکتر مهدی عباسی رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام  ضمن اعلام برگزاری منظم امتحانات پایان ترم بهمن در هفته دوم تیر ماه ۱۴۰۰ تاکید کرد که هیچ بهانه ای برای عدم شرکت در امتحانات آنلاین پذیرفته نیست.

 

دکتر مهدی عباسی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری منظم امتحانات پایان ترم خاطر نشان کرد: کلاس های برخط به صورت منظم تا اوایل تیر ماه برگزار است و امتحانات پایان ترم بهمن نیز در زمان بندی اعلامی به صورت منظم برگزار می شود و دانشجویان باید با آمادگی کافی در این امتحانات شرکت کنند.

 

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد ایلام در پاسخ به این سئوال که؛ اگر داوطلبی با مشکل قطعی برق یا قطع شدن اینترنت در زمان برگزاری امتحانات مواجه شود تکلیف چیست؟  گفت: با توجه به برنامه ریزی منظم زمان بندی  و اهمیت امتحانات پایان ترم، هیچ بهانه ای برای عدم موفقیت شرکت دانشجویان در این امتحانات پذیرفته نمی شود چرا که دانشجویان می توانند با شارژ نگه داشتن رایانه ، لپ تاپ یا تلفن همراه و تهیه بسته های اینترنت ارزان قیمت و رایگانی که در اختیار دارند حتی در صورت قطعی برق به راحتی در امتحانات شرکت کنند و پاسخگوی سئوالات باشند.


ایشان به این نکته اشاره کرد که برگزاری امتحانات پایان ترم در هر دانشگاه از مهمترین وظایف حوزه آموزش محسوب می شود و ادامه داد:  در حال حاضر با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا و به جهت حفظ سلامت  استادان، کارکنان و دانشجویان، این امتحانات به صورت برخط برگزار خواهد شد و لازم است داوطلبان همانند امتحانات حضوری که نیازمند برنامه ریزی و شرکت منظم در این امتحانات است و قوانین خاص خود را دارد، درامتحانات آنلاین و برخط نیز آمادگی لازم، یعنی شارژ نگه داشتن وسایل و در نظر داشتن ارتباط مناسب اینترنتی را در نظر داشته باشند؛ پس عدم حضور در امتحان آنلاین به منزله عدم کسب نمره لازم بوده و غیر قابل تکرار است.

 

دکتر مهدی عباسی در مورد نحوه برگزاری کلاس های ترم مهر 1400 نیز توضیح داد: برگزاری حضوری این کلاسها منوط به تایید ستاد ملی مقابله با کروناست و در صورت واکسیناسیون دانشگاهیان در تابستان و تایید این ستاد و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، کلاس ها ی ترم مهر به صورت حضوری برگزار خواهد شد.نظرات بینندگان

نام

پست الکترونیک

نظر

عبارت امنیتی

اگر قادر به خواندن اعداد نيستيد صفحه را refresh كنيد


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1687    ديروز: 2078    اين ماه: 22708    تاکنون : 3329427