نژاد پرستی و افول امریکا در عرصه جهانی

کد خبر: 1209 تاریخ انتشار: 1399/3/24
با قتل جورج فلوید برای مردم امریکا ماهیت ضد انسانیتی مترفان امریکایی هویدا شده است. ایالات متحده با تلاشی مذبوحانه سعی می کند که از زوال خویش جلوگیری نماید اما آنچه قطعا محقق خواهد شد وعده الهی مبنی بر زوال این گونه نظام هاست. نظامی که در طی حدود 250 سال از عمر خود تابلویی نفرت انگیز از جنایت و ضدیت با انسانیت را از خود به نمایش گذاشته است.
image

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ إِذا أَرَدْنا أَنْ نُهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنا مُتْرَفِيها فَفَسَقُوا فِيها فَحَقَّ عَلَيْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْناها تَدْمِيراً»(اسراء، 16)

خداوند متعال برای تدبیر عالم سنت های مختلفی دارد منظور از سنتهای الهی در این مقال، روش های خداوند در مقام فعل در تهیه مقدمات و اسباب  و در نتیجه رسیدن به هدف خاصی است. یکی از این موارد سنتهای اجتماعی است که خداوند می فرماید: ««و هرگاه بخواهيم (مردم) منطقه‌اى را (به كيفر گناهشان) هلاك كنيم، به خوشگذرانان آنان فرمان مى‌دهيم، پس در آن مخالفت و عصيان مى‌كنند، كه مستحقّ عذاب و قهر الهى مى‌شوند، سپس آنجا را به سختى درهم مى‌كوبيم»(اسراء، 16)

گاه پیش می آید که انسان بر اساس زیربناهای فکری انسان محورانه(اومانیستی) و بر اساس گرایش های انحصار طلبانه رویکردی را در پیش می گیرد که مصداق مترف- مترف كسى است كه به سر خود رها شود تا هر چه بخواهد بكند.- می شود. و این نگاه مترفانه سردمداران یک نظام و بزرگان جامعه باعث تغییرات اساسی در آن جامعه می شود و بستر درهم کوبیده شدن و افول آن جامعه را فراهم می نماید.

آنچه امروز در جامعه امریکا می بینیم از این قاعده مستثنی نیست. افکار نژاد پرستانه و به شدت انحصار طلبانه در حاکمیت آمریکا باعث سرباز نمودن زخم کهنه تبعیض نژادی در آمریکا شده است. هر چند حقوق بشر در زمینه عدم تبعیض نژادی و یکسان بودن همه انسانها سخنان رنگین و زیبایی را مطرح می کند اما از آنجا که آنچه در طبقه حاکمیتی امریکا مطرح است نه حقوق بشر و اعلامیه جهانی آن بلکه افکار و ایده های مبتنی بر سود گرایی و به شدت رادیکال ماکیاولی و مانند آن است- ایده هایی که دقیقا مصداق مترفان ذکر شده در آیه 16 سوره اسراء هستند- از این رو با وجود روتوش نمودن ظاهر، اما گاهی عنان از کف آنها رفته و حقیقت خویش را هویدا می نمایند. آمریکا دیر زمانیست که رویه ای مترفانه را با رنگین پوستان در پیش گرفته که به گونه ای خلاف حقوق بشر و بلکه خلاف انسانیت است. در واقع آنچه امروز بر سر جورج فلوید و دیگر رنگین پوستان آمریکا آمده است گوشه از سیاستهای مترفانه و غیر انسانی سردمداران امریکا در تقابل با انسانیت است که گاهی در فلسطین، و گاه در یمن و زمانی در عراق و الان در تقابل با رنگین پوستان دیده می شود. امریکا با این اقدامات خود نه تنها بر جدایی و عدم صلح میان ادیان و مذاهب و انسانها دامن می زد بلکه با انسانیت در تقابل بوده است و اکنون با قتل جورج فلوید برای مردم امریکا ماهیت ضد انسانیتی مترفان امریکایی هویدا شده است. ایالات متحده با تلاشی مذبوحانه سعی می کند که از زوال خویش جلوگیری نماید اما آنچه قطعا محقق خواهد شد وعده الهی مبنی بر زوال این گونه نظام هاست. نظامی که در طی حدود 250 سال از عمر خود تابلویی نفرت انگیز از جنایت و ضدیت با انسانیت را از خود به نمایش گذاشته است.

حجت الاسلام مهاجر مهدوی راد مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام

برچسب‌ها : امریکا - دانشگاه آزاد اسلامی - نهاد رهبری

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 873    ديروز: 2135    اين ماه: 10664    تاکنون : 2605959