دستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

کد خبر: 1145 تاریخ انتشار: 1398/11/13
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.
image
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

دکتر کلانتری در این دستورالعمل تأکید کرده؛ با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از رفتارهای افراد بخصوص در حوزه‌های رفتار اجتماعی و سلامت، نتیجه یادگیری از دیگران است و در این بین آموزش و یادگیری از افراد همسان تأثیرگذاری و نقش بسیار عمیق و برجسته‌ای دارد، این دستورالعمل به عنوان یکی از راه‌های مؤثر برای آموزش، افزایش سطح آگاهی‌ها و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین دانشجویان، ابلاغ می‌شود.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ هدف از ایجاد و شکل‌گیری هسته‌های همیار، آموزش به دانشجویانی است که با افزایش مهارت‌های فردی، خودمراقبتی، مسئولیت‌پذیری و تقویت توانایی‌های فردی با نظارت مراکز مشاوره، توانایی برقراری و ارتباط مؤثر با گروه‌های هدف را داشته و با رعایت ضوابط اسلامی-ایرانی و ارزش‌های موجود در جامعه دانشگاهی در مکان‌های غیررسمی (مانند سالن‌های ورزشی، بوفه و...) امکان فعالیت داشته باشند.

مواردی که امکان فعالیت در آنها وجود دارد، شامل توسعه مشارکت دانشجویان در تصمیم‌سازی ها، ارتقای سلامت و سرمایه اجتماعی با ارائه برنامه‌های اجتماع‌محور، الگوسازی، کوشش در جهت تبیین فعالیت‌های مرکز مشاوره، تلاش در جهت تقویت روحیه انسان‌دوستی، مشارکت در برگزاری سمینارها، همایش‌ها و نشست‌های تخصصی در زمینه سلامت روان و... است.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ شرایط پذیرش همیار مشاور، اشتغال به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت در دوره‌های مراکز مشاوره، کسب امتیاز لازم پس از گذراندن دوره ها، پر کردن فرم تعهد اخلاقی و... است.

در این دستورالعمل به موارد دیگری ازجمله وظایف همیار مشاور، دوره‌های آموزش همیار مشاور، ارزشیابی همیار مشاور، تعهدات اخلاقی و قوانین انضباطی همیار مشاور و... اشاره شده است.

برچسب‌ها : 0 - دانشگاه آزاد اسلامی - دکتر کلانتری

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1599    ديروز: 4160    اين ماه: 23042    تاکنون : 2872022