مراسمی از جنس نور/ همه آمده بودند

کد خبر: 1004 تاریخ انتشار: 1398/4/16
همه آمده بودند و مراسمی شکل داده بودند از جنس نور و محور کار هم دانشجویان و به ویژه بسیج دانشجویی بود.
image

گزارش روابط عمومی واحد ایلام

سرانجام پیگیری نتیجه داد و شهیدی والامقام و گمنام و 19 ساله میهمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام شد.

یکی از مهمترین و محوری ترین برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور و استان ایلام  در حوزه معاونت فرهنگی ، تکریم شهدا و پیوند دانشگاه با شهید و شهادت و ادامه راه آنان است و امروز به برکت خون شهدا شاهدیم با درایت و پیگیری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام به ویژه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و همچنین مساعدت و همراهی و همکاری سپاه پاسداران استان ایلام و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انتظار به سر آمد و شهیدی والامقام و گمنام در این واحد دانشگاهی آرام گرفته تا ماوا و افتخاری بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی ایلام ثبت شود.

همه آمده بودند و مراسمی شکل داده بودند از جنس نور  و محور کار هم دانشجویان و به ویژه بسیج دانشجویی بود.

فرمانده اسبق سپاه استان ایلام و پیشکسوت جهاد و شهادت در مراسم وداع با شهید گمنام گفت: باید اساتید ما تفکر انقلابی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشند.

محمد تقی قاسمی اضافه کرد: تشکر می کنم از همه کسانی که این مراسم معنوی را در دانشگاه آزاد اسلامی که یک مرکز علمی و فرهنگی است دایر کردند به ویژه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و مسئول نهاد رهبری در این دانشگاه.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: شهدا قله های غیرت و ایثار هستند و حضور این  شهید گمنام در این دانشگاه باعث می شود که ما راه را گم نکنیم.

دکتر محمد میرزایی حیدری اضافه کرد: شهدا زنده هستند و وجود با برکت این شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی قطعا تاثیرگذار و چراغ راهی برای اساتید و دانشجویان این دانشگاه خواهد بود.

مدیر حوزه های علمی استان ایلام نیز ویژگی های مهم شهدا را خداباوری،  اعتقاد به جامعیت دین ، صداقت و اخلاص عنوان کرد و گفت: شهدا برای تمام جوامع بشری پیام آور هستند.

حجت الاسلام والمسلمین وعد مرابیگی اضافه کرد: جا دارد از فکر بلند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایلام، مسئول نهاد رهبری و سایر عزیزان دست اندرکار برای تشییع و تدفین شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر کرد.

پس از برگزاری مراسم وداع با پیکر این شهید، این بار وعده عاشقان سید الشهدا روز دوشنبه صبح چهار راه پیام نور ایلام به سمت دانشگاه آزاد اسلامی و تشییع شهید گمنام بود. بازهم همه آمده بودند به ویژه جامعه دانشگاهی استان ایلام تا با قدم هایی از جنس نور این شهید والا مقام را به سمت دانشگاه آزاد اسلامی ایلام تشییع و بدرقه کنند. نماینده ولی ققیه در استان ایلام پیشاپیش همه به همراه مسئولان دانشگاه و خیل عظیم مردم استان در این مراسم حضور داشت و پس از خواندن نماز میت گفت: این شهید والامقام و گمنام که میهمان دانشگاه آزاد اسلامی است ناظر، شاهد و شفیع ما در دانشگاه و در بین دانشجویان و اساتید است

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار بیان کرد: با شما شهید بزرگوار در این دانشگاه عهد خواهیم بست که شما شاخص ما هستید و آرمان شما را ادامه می دهیم و وجود شما در این مکان علمی نعمتی برای همه خواهران و برادران حاضر در این دانشگاه است.

وی گفت: از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی تشکر می کنم که با پیگیری مستمر باعث شد این قطعه نورانی برای همیشه در این مکان علمی آرام بگیرد.

سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان ایلام که به پایان رسید پیکر شهید گمنام به محل تدفین انتقال یافت و پیکر شهید در میان حزن و اندوه دانشجویان، اساتید، خانواده معزز شهدا، مسئولان و مردم استان ایلام با انجام مراسم تلقین توسط حجت الاسلام والمسلمین مهدوی راد مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی تدفین شد و در دانشگاه آزاد اسلامی آرام گرفت.

اری از لحظه تدفین این شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی هر روز و هر ساعت و دقیقه شاهد حضور جامعه دانشگاهی به ویژه دانشجویان بر سر مزار این شهید گمنام و تجدید بیعت با آرمان های بلند امام ، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب هستیم.

جامعه دانشگاهی ایلام در چند روز گذشته  شاهد تجدید عهدی دوباره با آرمان شهیدی بود که اگر چه در گمنامی و عزلت جان خود را در راه ایران و اسلام فدا کرد، اما امروز باعث عزت و اقتدار این خاک سرافراز است و چراغ راهی برای اساتید و دانشجویان، تا با تمسک و پیروی از راه این شهید بزرگوار که بر مبنای خداباوری، اعتقاد به جامعیت دین، صداقت و اخلاص بود آینده ایران اسلامی را در تراز انقلاب اسلامی شکل دهد.

*دوشنبه شب به وقت دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ایلام  و همچنین مردم ایلام  پس از تدفین شهید والامقام و گمنام برای لحظه ای هم که شده این شهید والامقام را تنها نمی گذارند و در شب تدفین این شهید والامقام با برپایی دعای کمیل  تا پاسی از شب در کنار مزار مبارک این شهید حضور داشته و امروز مزار این شهید والامقام  میعادگاه عاشقان ایثار و گذشت و شهید و شهادت است.

حضور پر رنگ هیات های مذهبی ، نیروهای انقلابی، پیشکسوتان دفاع مقدس ، بسیج دانشجویی ، کانون های فرهنگی و مذهبی و ... با محوریت نهاد رهبری در دانشگاه  از دیگر شاخص های خوب این مراسم معنوی بود و همه به معنی واقعی کلمه پای کار بودند.

دکتر محمد میرزایی حیدری رئیس دنشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: درب های دانشگاه به روی عاشقان شهید و شهادت باز است و همه مردم استان ایلام می توانند جهت تکریم مقام این شهید والامقام در هر زمان ممکن به دانشگاه مراجعه نمایند.

وی بیان کرد حضور این شهید بزرگوار مایه برکت و سربلندی برای دانشگاه آزاد اسلامی است و برنامه های متنوع فرهگی در این راستا اجرایی خواهد شد.

وی گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی مفتخر است به عنوان دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی با تربیت نیروی متعهد و متخصص مورد نیاز کشور و با مدیرانی کارآمد و انقلابی به راه خود ادامه دهد.

 

 

image
image
image
image
image
image
image
image
برچسب‌ها : شهادت - شهید گمنام - واحد ایلام

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 2693    ديروز: 3209    اين ماه: 64623    تاکنون : 2659918