در پی ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و بنیانگذار و رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر شهریار عباسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و حجت الاسلام والمسلمین مهدی رهمتی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام طی بیانیه ای مشترک این مصیبت عظما را خدمت رهبر معمظم انقلاب و ملت ایران اسلامی تسلیت گفتند.

در این بیانیه آمده است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه الراجعون

خبر ارتحال ناگهانی مجاهد نستوه، یار دیرین امام و مقام معظم رهبری موجب تأثر و تألم گردیده است. آیت الله هاشمی رفسنجانی ز مبارزان و یاران دیرین انقلاب بود. او برای پیروزی انقلاب سختی های بسیار به جان خرید، زندان ها و شکنجه های مخوفی را تجربه کرد، او بارها تا مرز شهادت پیش رفت، اما تقدیر الهی بر این بود که هاشمی زنده بماند تا نهضت به پیش رود. او نمونه‌ ای کم نظیر از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار بود. با پیروزی انقلاب اسلامی، هاشمی رفسنجانی با پذیرش مسئولیت های دشوار در برهه هایی دشوار چون پذیرش مسئولیت  در دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام  نام  خویش را در تاریخ انقلاب جاودانه ساخت، بطوریکه رهبر معظم انقلاب در تجلیل از شخصیت هاشمی بعد از پایان دوره دوم ریاست جمهوری فرمودند: « هیچ کس برای من هاشمی رفسنجانی نمی شود». هاشمی دغدغه ساختن ایران اسلامی داشت و در این راه  امیرکبیر را شخصیت ایده آل خود یافت.

تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از یادگارهای گران سنگ هامی است که امروز سایه سار وجودیش سراسر ایران اسلامی را فرا گرفته است و در ایجاد جنبش نرم افزاری در ایران اسلامی پیشتاز است. اکنون که مشیت الهی بر آن قرار گرفته است تا این مرد بزرگ ندای ارجعی الی ربک را لبیک گوید و در جوار حق آرام گیرد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این مجاهد نستوه، این مصیبت عظما را به محضر آقا امام زمان (عج) و نائب برحق ایشان مقام معظم رهبری ( مدظله العالی )، علماء عظام ، بیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و مردم قدرشناس استان ایلام تسلیت عرض می نماییم

         حجت الاسلام والمسلمین مهدی همتی                                       دکتر شهریار عباسی

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی       دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام

عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1031    ديروز: 1161    اين ماه: 5506    تاکنون : 406949